Conveners: Valerio Bertone (NIKHEF), Mario Campanelli (UCL), Paolo Gunnellini (DESY)
Email: DIS2018-conveners-WG1@cern.ch
Conveners: Cyrille Marquet (CPHT, Ecole Polytechnique/CNRS), Gaku Mitsuka (RIKEN), Arthur Moraes (CBPF - Brazilian Center for Physics Research)
Email: DIS2018-conveners-WG2@cern.ch
Conveners: Linda Carpenter (Ohio State U.), Maximilian Swiatlowski (Chicago), Roger Wolf (Karlsruhe)
Email: DIS2018-conveners-WG3@cern.ch
Conveners: Emanuele Re (CERN and LAPTh Annecy), Sadaharu Uehara (KEK), Mikko Voutilainen (Helsinki)
Email: DIS2018-conveners-WG4@cern.ch
Conveners: Takashi Hachiya (Nara WU), Mark Owen (Glasgow), Karim Trabelsi (KEK)
Email: DIS2018-conveners-WG5@cern.ch
Conveners: Yoshitaka Hatta (Kyoto), Kenichi Nakano (Tokyo Tech), Sanghwa Park (Stony Brook)
Email: DIS2018-conveners-WG6@cern.ch
Conveners: Yulia Furletova (JLab), Christian Schwanenberger (DESY), Bo W. Xiao (Central China Normal U.)
Email: DIS2018-conveners-WG7@cern.ch
Yuji Goto (RIKEN)
Kazunori Hanagaki (KEK)
Masaki Ishitsuka (Tokyo University of Science)
Kentaro Kawade (Kobe University)
Hisaya Kurashige (Kobe University)
Masahiro Kuze (Tokyo Institute of Technology)
Junpei Maeda (Kobe University)
Yoshiyuki Miyachi (Yamagata University)
Itaru Nakagawa (RIKEN)
Masayuki Niiyama (Kyoto University)
Toshi Sumida (Kyoto University)
Junichi Tanaka (ICEPP, The University of Tokyo)
Kiyoshi Tanida (JAEA)
Koji Terashi (ICEPP, The University of Tokyo)
Makoto Tomoto (Nagoya University)
Yuji Yamazaki (Chair, Kobe University)
Halina Abramowicz (Tel Aviv)
Barbara Badelek (Warsaw)
Olaf Behnke (DESY)
Sergio Bertolucci (CERN / INFN)
Ian Brock (Bonn)
Allen Caldwell (MPI Munich)
Amanda Cooper-Sarkar (Oxford)
John Dainton (Lancaster)
Cristi Diaconu (Marseille)
Eckhard Elsen (CERN / DESY)
Rolf Ent (JLAB)
Joel Feltesse (Saclay)
Stefano Forte (Milano)
Elisabetta Gallo (DESY)
Robert Klanner (Hamburg)
Max Klein (Liverpool)
Aharon Levy (Tel Aviv, Chair)
Robert D. McKeown (JLAB)
Joachim Mnich (DESY)
Berndt Mueller (BNL)
Rosario Nania (Bologna)
Paul Newman (Birmingham)
Fred Olness (SMU Dallas)
Juan Terron (Madrid)
Robert Thorne (UCL London)
Katsuo Tokushuku (KEK)
Matthew Wing (DESY / UCL London)